מבט על תל אביב - הובא ע"י אלעד עדן

איך הפך תחום הדיור בישראל לכל כך קריטי עבור התושבים?

Posted by

תחום הדיור בישראל השתנה בשנים האחרונות וכיום מעסיק את כל תושבי המדינה, לנוכח המצוקה הקיימת שמשפיעה על חיי כולנו. אם בעבר הלא רחוק יכלו זוגות צעירים לרכוש דירה למגורים והיה היצע גדול של נכסים, כיום ישנה מצוקה מוחשית בענף הנדל"ן למגורים, כאשר המצוקה קיימת בקרב מי שמעוניין לרכוש נכס ומי שרוצה לשכור דירה.

לפי דברי אלעד עדן, יזם בעל ותק וניסיון רב בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, כמעט בלתי אפשרי כיום לרכוש דירה למגורים, אלא אם מקבלים עזרה מההורים, זוכים בפרס גבוה או מרוויחים הרבה מעל לממוצע.

תחום הדיור משפיע על כל התושבים

נושא הנדל"ן מעסיק את כל תושבי המדינה, זוגות צעירים אינם מצליחים לרכוש נכס למגורים, יש הבוחרים לגור אצל ההורים כדי לנסות לחסוך כסף, אחרים הרימו כבר ידיים ומצפים שהממשלה תיחלץ לעזרתם.

בנוסף, מחירי הדיור בישראל רק הולכים ומתייקרים, ולמרות הריבית הנמוכה המשכנתא יקרה ואינה מאפשרת לרבים לרכוש דירה. גם החלום הישראלי של בית עם גינה הולך ומתרחק מרבים, ולמעשה אין כרגע פתרון באופק, לכן הנושא הפך להיות קריטי עבור רוב תושבי המדינה.

יזם הנדל"ן אלעד עדן המתמחה בנדל"ן מסחרי מנסה לסייע לצעירים לרכוש דירות במחירים אטרקטיביים. עם זאת, גם הוא מודע לקושי הרב של תושבי המדינה ליהנות מהזכות למצוא מקום מגורים ראוי ובר השגה. בין הפתרונות שהיזם אלעד עדן מציע הוא הסבת נכסים מסחריים למגורים. כמו כן, הוא מציע פתרונות אטרקטיביים לצעירים כמו מיקרו דירות במיקומים מרכזיים, בעיקר בערי המרכז, תמורת שכר דירה אטרקטיבי.

יוקר המחיה

credit-squeeze-522549_640

גם יוקר המחיה בארץ מקשה על תושבי המדינה לרכוש דירה למגורים. אפילו אם בני הזוג מרוויחים היטב הם עדיין אינם מסוגלים לעמוד בנטל המשכנתא שעשויה להגיע לאלפי שקלים בחודש. מחירי הנדל"ן ממשיכים לטפס מעלה והחלום לרכישת דירה הולך ומתרחק, בעיה המעסיקה את מרבית התושבים בישראל.

לאור כל אלה, ברור איך הפך תחום הדיור לבעיה אמתית שמדירה שינה מעיניהם של רבים, ותישאר כזו עד שיימצאו פתרונות מקיפים שיאפשרו לכולנו לחיות בכבוד.