5 דק ויש תוצאה בדיקה חדשה לקורונה

בדיקה חדשה לקורונה עם תוצאות מיידיות

Posted by

Abbott ID now

מנהל המזון האמריקאי (FDA) אישר היום בדיקה חדשה של יצרנית התרופות אבוט, בדיקה שצפויה להיות המהירה ביותר לזיהוי נגיף הקורונה. הבדיקה החדשה אינה דורשת מעבדה וניתנת ליישום בשטח. הבדיקה קיבלה אישור לשימוש חירום מיידי וניתן יהיה לבצע 50,000 בדיקות ביום באמצעות המכשור הקיים.

5 דק ויש תוצאה בדיקה חדשה לקורונה
מכשור ABBOTT ID NOW שיבדוק קורונה תוך 5 דקות

הבדיקה החדשה של אבוט (Abbott) לקורונה (COVID-19) עושה שימוש בפלטפורמה הקיימת של אבוט הידועה בשם Abbott ID now, שהיא מעבדה ניידת בגודל של מכשיר מטבח קטן. המעבדה הניידת צפויה להיות שימושית ביותר בכך שתיתן תוצאה חיובית או שלילית תוך חמש דקות, מה שיאפשר להרחיב מאוד את בדיקות הקורונה.  אלעד עדן מעריך כי באמצעות שימוש בבדיקה הנוכחית אפשר יהיה להרחיב את הבדיקות גם לקליניקות של רופאים, מרפאות, ויאפשר טיפול מהיר ומיידי בחולי הקורונה.

בשונה מבדיקות קיימות, הבדיקה מזהה את חלקי הנגיף ב-DNA של החולה. מאשר בבדיקות מהירות אחרות שבהן מזהים נוכחות כלשהי של הנגיף כאשר ייתכן והאדם הנבדק כבר התאושש ממחלת הקורונה ואינו חולה פעיל.

החדשות הטובות בקשר לבדיקה, היא שמכשיר ה-Abbott Now נמצא בשימוש נרחב במרפאות, רופאים, חדרי מיון בארצות הברית מה שיאפשר הרחבה ניכרת של קרוב ל-5 מיליון בדיקות באפריל. הפלטפורמה כבר נמצאת בשימוש ב-18 אלף מקומות ברחבי ארה"ב ומשמשת לביצוע בדיקות לשפעת וסטרפטוקוקוס A (דלקת גרון). היא למעשה הפלטפורמה השכיחה ביותר לביצוע אבחונים רפואיים בארה"ב מחוץ לבתי חולים. לפי גורמים בחברה הפלטפורמה יכולה גם לשמש במבחנים של דרייב ת'רו.

"ככל שנוכל לבדוק יותר אנשים, כך נוכל לבודד את אלו שצריכים בידוד"

זה המקום לציין כי עם זאת, יש לשים לב כי הבדיקה לא קיבלה אישור תחת הנוהל הרשמי של ה-FDA אלא קיבלה אישור לשימוש חירום שמשמעותו אישור לשימוש למטרה נקודתית, לפרק זמן מוגבל עד שמצב החירום יבוא על סיומו.

אבוט

 

מוקדם יותר היום הביע יו"ר ה-FDA לשעבר סקוט גוטליב התלהבות מהבדיקה: "זה 'גיים צ'יינג'ר", קבע גוטליב בציוץ בטוויטר. "תשואות לאבוט ולג'ף שורן מ-FDA על מאבקם בקורונה".

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *