מחיר שפוי והוגן - מיקרו דירות

להיט הנדל"ן ממנהטן: מיקרו דירות

Posted by

דיור בר השגה נחשב לאחת הבעיות הקשות בישראל, כאשר צעירים רבים מתקשים לחיות בכבוד וליהנות מהזכות לגור בדירה איכותית ולשלם מחיר הוגן ושווה לכל נפש. לכן, כדאי לעתים להביט סביב ולבחון מקומות אחרים על פני הגלובוס כדי להבין כיצד ממשלות ועיריות פועלות במקרים דומים, ומהן האפשרויות והפתרונות שניתן ליישם גם בישראל. יזם הנדל"ן אלעד עדן אשר מתמחה ביזמות נדל"ן מסחרי וביזמות פינטק מביא לדוגמה את להיט הנדל"ן בשנים האחרונות במנהטן. ראש עיריית ניו יורק יוזם בשנים האחרונות פרויקטים חדשים ומלהיבים לדיור בר השגה באמצעות בניית בנייני מגורים עם מיקרו דירות במחירים אטרקטיביים.

להיט הנדל"ן במנהטן

 

כל מי שגר, עבד או ביקר בשנים האחרונות בניו יורק ומכיר את מנהטן, יודע כי קשה לשכור דירת סטודיו זעירה במחיר נמוך מ-2,000 דולר לחודש. למעשה, יש במנהטן אלפי דירות שחולקו והתוצאה היא דירות זעירות ששטחן עד 28 מ"ר. עם זאת, יש עדיין ביקוש גבוה בקרב צעירים למיקרו דירות במנהטן, כאשר על פי התקנות הקודמות של העירייה ניתן לבנות דירות מגורים החל משטח כ-37 מ"ר. באמצעות היוזמה החדשה של ראש העירייה יופחת המינימום לגודל של 28 מ"ר על מנת לאפשר לצעירים, לזוגות בתחילת דרכם, לסטודנטים ולכל מי שזקוק לדירת מגורים בעיר הגדולה למצוא את מבוקשו ולחיות בכבוד.

אלעד עדן מציין כי מיקרו דירות נחשבות לפופולריות במיוחד במנהטן, יש להן ביקוש גבוה והעירייה אינה מעלימה עין מנושא מצוקת הדיור בעיר. לכן היא יוזמת את השינוי: כדי לאפשר לכל הצעירים לגור בעיר וליהנות מתנאי מגורים סבירים, ובעיקר – ממחירי שכירות משתלמים.

פתרון לדיור בר השגה גם בארץ

מחירי הדיור באזור המרכז גבוהים וצעירים רבים המעוניינים לגור בתל אביב ובשאר יישובי המרכז נאלצים לשלם הון עתק כדי לשכור נכסים ישנים שאינם מתוחזקים כראוי. אלעד עדן יוזם פרויקטים של מיקרו דירות במרכז באמצעות הסבת נדל"ן מסחרי לנכס למגורים בו בונים מיקרו דירות ומשכירים אותן לצעירים במחירים אטרקטיביים.