הסוד להצלחה של סטארטאפ - ניהול חכם וליווי של מומחים

מה דרוש בכדי להרים סטארטאפ מוצלח?

Posted by

"לו היה פייסבוק מוקם עשור לפני שהתחיל את דרכו, נראה שמעולם לא היינו שומעים על מארק צוקרברג" מסביר לנו אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק, וממשיך: "אחד הדברים שמסייעים לסטרטאפ להצליח הוא איתור הפתרון המתאים בתקופה הנכונה. בכל עשור יש טרנדים מסוימים שמתחילים, ואחרים מחליפים את מקומם".

הטרנדים של העשור הנוכחי

הטרנדים המובילים של העשור האחרון

"לפני שני עשורים תחום האינטרנט התפתח בעיקר בבניית האתרים. כולם זוכרים את בועת הדוט קום, שהתפוצצה לאחר מכן. לאחר מכן כולם דיברו על ביג דאטה, וחברות שפיתחו פתרונות בתחום זכו לגייס השקעות נכרות.

כך גם עם תחום הביוטק, שאני מאמין כי יעשה קאמבק בעשורים הבאים, ובשנים האלה התחום החזק הוא הפינטק – השילוב בין פיננסים לטכנולוגיה מתקדמת. כאשר מתאימים את החברה לטרנד החזק, ומספיקים לפתח פתרון חדשני לצורך קיים במהירות, ההצלחה כמעט מובטחת".

ניהול חכם וליווי של מומחים

"היתרון השני שיש לחברות סטארט אפ רבות הוא הליווי המקצועי", מפתיע אותנו אלעד עדן, "לא מדובר רק ברעיון טוב. יש לשווק אותו בצורה נכונה על מנת לגייס משקיעים, או "אנג'לים", ולבנות Proof Of Concept (הוכחת היתכנות) שתשכנע כי יש עתיד לרעיון הזה.

הסוד להצלחה של סטארטאפ - ניהול חכם וליווי של מומחים

לאחר מכן יש לגייס צוות מפתחים, שיעבוד במקביל על פיתוח הפתרון ויגיע למוצר מוגמר, לפני שהמתחרים מגיעים עם פתרון טוב יותר. כאשר מנהלים מנוסים ומומחים בתחומם מעורבים, התהליך פשוט יותר וניתן להגיע להצלחה מסחררת תוך זמן קצר יחסית".

לדעת מתי לוותר

"אם רואים שאין ביקוש למוצר", מדריך אלעד עדן, "לעתים מדובר בתזמון שגוי: או שהקדמתם בעשור, או שאיחרתם בשנה-שנתיים. חשוב לשים את הפתרון בקופסה לעתיד, או לנסות ולשנות אותו על מנת שיתאים לצרכים הנוכחיים. לא כל סטארט אפ מצליח, ולכן אסור להתייאש. יתכן ששינוי קל בפתרון הוא זה שיפתח את הדלתות בשוק למוצר שלכם".