"הבנקים צריכים לאמץ טכנולוגיות חדשות כדי להשתלב בעולם הפינטק", אלעד עדן

מה הופך את התקופה הנוכחית לכדאית להשקעה?

Posted by

משקיעים רבים נכנסים לעולם הנדל"ן כיום, גם כאלה שמעולם לא חשבו שיצטרכו יותר מדירה אחת למגורים, זו שהם חוזרים אליה כל יום מהעבודה. שאלנו את אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן מסחרי וביזמות פינטק מדוע כולם הפכו למשקיעים בשנים האחרונות.

השקעה בנדל"ן או רכב חדש

למה כדאי להשקיע בנדל"ן

"אם בעבר תחום ההשקעות בכלל והשקעות בנדל"ן בפרט היה פתוח רק בפני אנשים שיש בידם אפשרות לרכישת דירה במזומן או לגיוס הון עצמי גבוה, כפי שנדרש מבעלי דירות בארץ, היום ניתן למצוא בארץ ובמיוחד ברחבי העולם נכסים שעולים פחות ממכונית משפחתית בישראל".

מסביר אלעד עדן ומוסיף, "בעוד הרכב מאבד מערכו מדי שנה, נכס נדל"ן משביח עם הזמן, ובעוד מכונית משפחתית חדשה עדיין צורכת דלק וכוללת עלויות ביטוח, הרי שדירה או נכס מכניסים שכירות חודשית המצטרפת למשכורת החודשית של בני הזוג – ומאפשרת ליהנות מכל אותם פינוקים קטנים שמי שאינו משקיע בנכס אינו יכול להרשות לעצמו".

קל יותר להיכנס לתחום

"סיבה נוספת שרבים נכנסים לתחום ההשקעות", ממשיך אלעד עדן, "היא הקלות הרבה יחסית ברכישת נכס ובניהולו. אם בעבר היה מדובר בתהליך מורכב שרבים ביצעו בעצמם, היום יש חברות ניהול רבות, הן בארץ והן בחו"ל, שמנהלות את הנכס עבורך.

כל אחד יכול להכנס לתחום השקעות נדל"ן

החל מאיתורו, דרך הרכישה והרישום בטאבו או ברשויות המקומיות במדינה זרה, וכלה באיתור שוכר, בגביית השכירות החודשית ובתחזוקה השוטפת. רוצה לממש את הנכס? החברה תאתר גם קונה ותנהל את תהליך המכירה עד שיעבור על שם הקונה."

לסיכום, כשכל כך קל ליהנות מנכס מניב, אין זה פלא שרבים נכנסים לתחום ההשקעות. בתקופה זו כשהחסכונות בבנקים ישנים וקופאים, ומניבים תשואה לא אטרקטיבית, שווה להשקיע באפיקים אחרים, וליהנות מתשואות גבוהות ומעזרה מקצועית בניהול הנכס.