אלעד עדן דירות לצעירים

מיקרו דירות עונות על הצרכים הכלכליים של הצעירים – חלק א'

Posted by

צעירים המתגוררים בישראל מתקשים למצוא פתרון דיור אידיאלי, כזה שיאפשר להם חופש ומרחב, ריהוט ואבזור והכי חשוב חסכון כלכלי. בכדי להבין אילו יתרונות טמונים במיקרו דירות, קונספט הדיור שהובא אלינו הישר ממנהטן שבניו יורק, שוחחנו עם אלעד עדן, יזם נדל"ן בעל ניסיון במציאת פתרונות דיור עבור צעירים.

ישראל של השנים האחרונות עוסקת בעיקר במשבר הדיור, שהולך ומחריף ומאיים על חירותם של הצעירים המעוניינים לעזוב את בית ההורים ולהתחיל את החיים העצמאיים. יוקר המחייה בישראל מלווה את הישראלים ובעיקר את הצעירים המתקשים לרכוש או לשכור דירה.

מחירי הדירות עולים בכ-5%-10% מדי שנה, כאשר גם מחירי השכירויות עולים משמעותית. "אם לא די בעליית המחירים, גם ההיצע הולך ואוזל, מה שמוביל למחסור חמור באופציות דיור ולשוק לא מוגדר עם טווחי מחירים גדולים ממה שהכרנו", מסביר אלעד עדן.

אלעד, אילו פתרונות דיור ניצבים כיום בפני אותם צעירים?

"חשוב לציין כי לא קיים פתרון אחד חד משמעי, אלא סל של פתרונות ואפשרויות בפני הצעירים. סל האפשרויות המצומצם שמוצע לצעירי ישראל מכיל תכניות ממשלתיות דוגמת 'מחיר למשתכן', עידוד דיור באזורי פריפריה, ביצוע פרויקטים של תמ"א 38 ועוד. האופציות הנ"ל לא רלוונטיות לכל פלחי האוכלוסייה ולכן תופסות נתח מינימלי בפתרון הדיור".

אז מה אתה כן מציע?

"אני מאמין שבכדי למצוא את פתרון הדיור האידיאלי עבור צעירים בישראל, חשוב קודם כל לאפיין אותם, את אורח חייהם ואת צרכיהם. רוב האוכלוסייה בגילאים 20-30 מעוניינת בדיור שקודם כל יאפשר להם התניידות ונגישות מכל מקום לכל מקום", מסביר עדן.

צעירים בגילאים אלה בדרך כלל נוטים לתמרן בין לימודים, עבודה וחיי חברה דלים, כך שדיור בערי מטרופולין, עם תחבורה מתקדמת ונגישות מגוונת יסייע להם בחסכון של זמן, כסף ועצבים בניהול חייהם בשגרה.

אני רואה בדירות מיקרו באזור המרכז, כמענה אידיאלי עבור האוכלוסייה המדוברת", מדגיש אלעד עדן. "דירות אלה מספקות לדיירים מענה ייחודי עם שכר דירה במודל 'תשלום על פי צריכה'. מדובר בשיטה מהפכנית החוסכת מאות ואף אלפי שקלים בחודש לכל דייר כזה, המחפש דיור מוזל העונה על צרכיו הבסיסיים".

לחצו למעבר לחלק ב' של הכתבה המלאה.