ספורט אתגרי

סנובורדספורט אתגרי הוא כינוי לענפי ספורט חדשים הנחשבים למסוכנים ביותר וכוללים פעילות לא שגרתית ואדרנלין מואץ. בתחילת דרכם היה ענף הספורט האתגרי שייך למקצוענים בלבד, אך עם השנים הפך למבוקש גם בקרב חובבנים.

הספורט האתגרי החל לתפוס תאוצה באולימפיאדת החורף ב-2002, שם הופיעו לראשונה מספר ענפי ספורט אתגרי כחלק מהתחרות, בהם סנובורוד ובאולימפיאדת טוקיו הצפויה להתקיים ב-20202 צפויים להתווסף ענפים נוספים כגון: גלישת גלים, סקייטבורדינג וטיפוס הרים.

סוגי ספורט אקסטרים

working-out_1385-525בין סוגי הספורט הנפוצים ביותר ניתן למצוא:

  • סנובורד – התפתח כתת-ענף של הסקי, אך בשנים האחרונות הפך להיות ענף ספורט עצמאי. קיימים שני סוגים של סנובורד – רך וקשה. הספורט נחשב בין סוגי הספורט האתגריים הנפוצים ביותר בענף.
  • טיפוס הרים – נקרא גם: אלפיניזם. הסוג הפשוט של טיפוס הרים הוא הליכה בין גבעות או טיפוס על סלעים. טיפוס ההרים בישראל החל בשנות ה-30 של המאה ה-20 ומדי שנה יוצאים כ-7000 מטפסים לטפס ברחבי הארץ.
  • BMX – רכיבה על אופניים הנעשה עם אופני BMX, הנעשה עם אופניים כולל מרוצים על גבעות חול או קפיצות ופעלולים אקרובטיים באזורים המיועדים לכך.

אלעד עדן, יזם נדל"ן, עוסק בזמנו הפנוי בספורט אקסטרים ובסנובורד בכלל. מדי שנה עדן נוסע לאתרי סקי מבוקשים בעולם ומבצע ספורט אתגרי מקצועי יחד עם עוד גולשים מרחבי העולם.