פינטק - אלעד עדן

פינטק – לא רק לעשירים

Posted by

פינטק, למי שאינו מכיר את המושג, הוא טכנולוגיה פיננסית. אולם, אין מדובר בעוד טכנולוגיה, אלא בכזו המייצגת חדשנות, כל זאת באמצעות אפליקציות ייעודיות ואמצעים מקוונים אחרים.

פינטק, כבר לא רק לעשירים!

האם הפינטק מיועד רק לעשירים?

על פי אלעד עדן, בעל וותק וניסיון בנדל"ן וביזמות פינטק, התחום איננו בלעדי לאלה הבקיאים בטרנדים האחרונים בנושא הפיננסים. אלעד עדן טוען שהטכנולוגיות המתקדמות בהן הבנקים עושים שימוש, יכולות ואמורות להתאים גם לאלה שאין להם גישה או היכרות מוקדמת עם המצאות וחידושים בתחום הפיננסים.

הרי בסופו של דבר, הבנקים בישראל חייבים להעניק שירות לכלל הלקוחות. ישנן חברות שונות ובנקים אשר פועלים ככל שביכולתם על מנת להטמיע את הטכנולוגיות המתקדמות בקרב כל הציבור, גם זה המתגורר בפריפריות. אין זה טרנד אקסקלוסיבי לאלה המתגוררים באזור המרכז.

בנקאות דיגיטלית לכולם

אלעד עדן, הבקיא בתחום הפינטק, יכול לומר בוודאות כי הבנקאות הדיגיטלית היא הדבר הבא. יותר ויותר אנשים, הן בארץ והן בעולם, מבצעים פעולות בנקאיות – לא מול פקיד הבנק, אלא באמצעות אפליקציות קלות לשימוש. אפשר להעביר המחאות, להעביר כספים ולבצע עוד פעולות, וכל זאת מהבית באמצעות הטלפון הנייד.

אולם, עדיין ישנם אנשים שאינם מודעים לכך ואינם מכירים את כל החידושים הללו, והם ממשיכים להגיע לבנק ולתת לפקידים לטפל בענייניהם. כלומר, בד בבד ובמקביל, על הבנקים להציע את שירותיהם המסורתיים, ואט אט להטמיע את השירותים הדיגיטליים בקרב כל האוכלוסייה.

מגמת סגירת סניפי הבנקים

מגמת סגירת הסניפים

המציאות מראה שבשל הבנקאות הדיגיטלית, הבנקים זקוקים לפחות כח אדם, ולכן הם גם סוגרים סניפים. משמע, אם אתם מתגוררים במרכז, תמיד תוכלו למצוא סניף בנק אחר במקום זה שנסגר, אולם לא כך הדבר בנוגע לפריפריה.

לכן, טוען אלעד עדן, הבנקים צריכים להשקיע דווקא באזור הפריפריה, יש לחנך את האוכלוסייה המרוחקת מהמרכז ולהנגיש למענה שירותים דיגיטליים בנקאיים, ולכוון אותם על מנת שגם הם יוכלו ליהנות מהטכנולוגיות העכשוויות.